Künstler
Detail

Peter Randall
Peter Randall
5 .Symposium

Peter Randall

1954 yılında İngiltere’de doğdu ve 1973-77 yılları arasında Bath Sanat Akademisi’nde heykel okudu. Geçtiğimiz 25 yıl içerisinde; Peter Randall-Page, heykel çizimleri ve baskılarıyla uluslararası üne kavuştu. Birçok büyük ölçekli çalışma yaptı ve bunları sergiledi. Çalışmaları; Japonya, Güney Kore, Avustralya, ABD, İrlanda, Almanya ve Hollanda’nın da içinde bulunduğu pek çok ülkede genel ve özel koleksiyonlarda bulundu. Kamu alanı heykellerinin birçoğu Londra, Edinburgh, Manchester, Bristol, Oxford ve Cambridge gibi İngiltere’nin pek çok kentsel ve kırsal noktasında görülebilmektedir. Bunların arasında Tate Gallery ve British Museum’daki kalıcı sergileri de vardır.

Çalışmaları, organik form ve bunun duygularımızdaki öznel etkisi üzerine oldu. Son yıllardaysa çalışmaları daha çok büyümenin altında yatan prensipler ve bunun biçimleri üzerine yoğunlaştı. Kendi tabiriyle;"geometri, üzerinde doğanın sonsuz çeşitlemeler ürettiği kaidedir, doğa en karmaşık yapılarını temel matematik prensipleri üzerine inşa etmektedir."

Cornwall, Eden Project’teki Education Resource Center’ın yaratıcı ekibinin bir üyesi olarak Peter Randall, devasa granit heykeli Seed (Tohum) ile binanın bütün tasarımını etkilemiştir.

Peter Randall-Page’in geçtiğimiz yıllardaki bazı sergileri: 'Peter Randall-Page Yorkshire Heykel Parkı' (2009-2010), 'Peter Randall-Page. New Sculpture and Drawings' Jerwood Space, Londra (2010) 'Peter Randall-Page: Clay ', Purdy Hicks Gallery, Londra (2010) 'Peter Randall-Page: Drawings' Southhampton City Sanat Galerisi (2010-11) 'Peter Randall-Page: Recent Works' Royal British Society of Sculptors, Londra. (2011)Tepebaşı Municipality is always near Art, Artist and Art-lovers ...

Symposiums